List

Daha önce görev yapmış olduğum Çukurova Holding bünyesinde yer alan Geden Lines’ın Tanker Filosu İnsan Kaynakları departmanınında görevli olan ve büyük değer verdiğim, saygı duyduğum Sn. Ayşe Karasoy (Karakoyun) ile bugün iş anlamında muhtemelen son defa görüşmüş olduk. Açıkçası keyifli bir sohbetti benim için. Dilerim herkes çalıştığı kurumdan, arkasında güzel anılar bırakarak ayrılma imkanı yakalar.

Yaklaşık üç (3) hafta önce bana belki de hak etmediğim bir değer vererek başvurumu kabul eden Arkas Holding Deniz Ticaret Filosu‘nda artık görevime devam edeceğim. İhtiyaç duymamalarına rağmen Deniz Ticaret Filosu İnsan Kaynakları Departmanı yöneticileri Sn. Alaattin Kurt, Sn. Ferit Gökdeniz ve Sn. Recai Bayramoğlu‘nun yardımlarıyla, belki de imkanlarını zorlayarak bana filolarında yer verdiler. Umuyorum ki bana duymuş oldukları bu güveni hiçbir zaman boşa çıkarmam.

01 Mart 2013, Cuma günü M/V Lucien G. A. isimli konteyner gemisine katılmam öngörülüyor. Zorluğu önemli değil ama dilerim keyifli bir kontrat geçiririm.

Yorumlar

 1. Hakan

  Altın Beyin,

  Şimdi burada sen mi kazandın Arkas mı emin değilim. Umarım sana standart bir zabit olarak bakmıyorlardır 🙂

  Allah selamet versin.

  • Aybars Oruç

   Hakan Abi,

   Dilerim hem Arkas hem de ben kazanmışımdır. Çok teşekkür ediyorum.

   Saygılarımla

 2. nilgün ayvaz

  Yeni kurumundaki çalışmalarında başarılar diler,hayırlı olmasını temenni ederim.Sağlık ve huzurla kal..

  • Aybars Oruç

   Değerli Hocam,

   Çok teşekkür ediyorum. Umarım ki sizin dilekleriniz gibi hayırlı olur.

   Saygılarımla

 3. Engin

  Hayırli olsun abi , Allah kolaylık versin …

  selamlar

  • Aybars Oruç

   Boşuna sevinme. e-MarineEducation.com’dan gidiyorum demedim; gemiye gidiyorum dedim. Aynı şekilde yaptığınız her hareketi takip edeceğim 🙂

   Selamlar

 4. Deniz Gülaçar

  Sn. Aybars Oruç,

  Size “Altın Beyin” denmesini fazlası ile hak ediyorsunuz. Geminizde sizinle çalışacak herkesin oldukça şanslı olduğunu düşünüyorum. Dilerim birgün birlikte çalışma imkanı da yakalayabiliriz.

  Saygılarımla
  Deniz Gülaçar

  • Aybars Oruç

   Sn. Deniz Gülaçar,

   Değerli görüşleriniz için teşekkür ediyorum. Sizin de söylemiş olduğunuz gibi umarım birlikte çalışma imkanı yakalarız.

   Saygılarımla

 5. samet uçan

  Aybars Abi (Altın Beyin),

  arkas sizi tercih ederek zabit kalitesini ortaya koymuş oldu. sadece sizi bünyesine katarak bile çok iyi reklam yaptı. işi biliyorlar 🙂

  Allah selamet versin Abim.

  • Aybars Oruç

   Sevgili Samet,

   Arkas’ın benim üzerimden reklama ihtiyacı yok ki. Ama yorumunda bir gerçeklik payı var; işi biliyorlar 🙂

   Selamlar

 6. Murat Dendeşer

  Umarım hayal ettiğinden daha keyifli aksine daha kolay bir sefer geçirirsin ayrıca sen sevilmicek ve güvenilmicek bir adam değilsinki sorumluluğunu bilen birisin canım arkadaşım allah selamet versin pruvanız neta denizleriniz size doğru olsun .
  Saygı ve Sevgilerimle
  Murat Dendeşer

  • Aybars Oruç

   Sevgili Murat,

   Ben neymişim böyle; havaya girdim. Artık kanatsız da uçabiliyorum 🙂

   Bu güzel yorumların ve dileklerin için çok teşekkür ediyorum. Senin de söylediğin gibi umarım keyifli bir kontrat geçiririm. Özellikle döndükten sonra bol bol görüşme imkanı yakalayacak gibiyiz. Görüşmek dileğiyle…

   Sevgiler, Selamlar

 7. Mesut Erkan

  Başarılı bir kontrat geçirmeniz dileğiyle..

  • Aybars Oruç

   Sevgili Mesut,

   İyi dileklerin için çok teşekkür ediyorum.

   Selamlar

 8. FUAT ER

  Aybars yeni çalışma alanın hayırlı olsun,ancak gölümden geçen ; eğitim ve akademik ortamda kalmandı..Tekrar tebrik ederim.

  • Aybars Oruç

   Ahh, senin gönlünden geçen benim de gönlümden geçiyor ancak Gemiadamları Eğitim ve Sınav Yönergesi gereğince 36 ay deniz hizmetimi tamamlamam gerekiyor ders verebilmek için. Ayrıca biliyorsun ileriki yaşlarda denizde çalışmak birçok sebeple güçleşiyor. Hazır şimdi bekarken kara-deniz birlikte götürmeye gayret göstereceğim.

   İyi dileklerin için çok teşekkür ediyorum.

   Selamlar

 9. ERCAN KASARCI

  Sevgili Aybars Kardesim,

  Yeni isinde basarilar diliyorum.
  Allah selamet versin
  Sevgiler

  • Aybars Oruç

   Değerli Ercan Abi,

   Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. Uzun zaman oldu görüşmeyeli. Dilerim ben gemiye katılmadan önce görüşme imkanı yakalayabiliriz.

   Saygılarımla

 10. Aslı Şen

  Merhabalar Aybars Çarkçı’m!

  Başarınızdan dolayı kutlar; denizlerinizin sakin, ufkunuzun daha da geniş, yolunuzun hep açık olmasını temenni ederim. Umarım, bir gün rotalarımız kesişir.

  Sevgilerim ile, Selametle…

  • Aybars Oruç

   Değerli Aslı,

   Bu güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. Umarım birgün birlikte çalışma imkanı yakalarız. Ben stajyerlerime de hep söylemişimdir, sana da söylüyorum. Bana çarkçım diye hitap etmene hiç gerek yok. Abi deyip geçebilirsin 🙂

   Sevgilerimle

 11. sercan taşer

  Aybars kardeşim yolun açık olsun umarım arkas ile nice kontratların olur gedenline’dan daha mı iyi yorumlarını çalıştıkca paylaşırsan bizde öğrenmiş oluruz ,gemide internetim oldukça yorumlarını takip edicem kolay gelsin.

  • Aybars Oruç

   Değerli Sercan Abi,

   Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. Bana göre Geden de Arkas da oldukça iyi firmalar. Sadece insanların ihtiyaçları farklı olabiliyor.

   Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir