List

Meğer ne kadar da uzun zaman geçmiş üzerinden bir şeyler karalamayalı. Yazma isteği mi kalmadı içimde ya da daha kötüsü yazacaklarım mı bitti? Akmasına engel olamadığım zaman, kayıp giderken avuçlarımdan yazmaya değer hiçbir şey bırakmadı mı geride? Ya okuduğum onca kitap, hiç mi yazma isteği uyandırmadı yüreğimde?

Tam 1,5 sene geçmiş üzerinden yazmayalı. Neyse ki bu süre içerisinde düşünmeyi ihmal etmedim en azından; ya da belki o benim yakamı bırakmadı. Geçmişine gitmeye başlayınca anlıyor insan ne hikayeler topladığını, ne tecrübeler edindiğini yaşamından.

Peki nedir “Tecrübe“?

Bana göre tek bir tarifi var: “Hayatta yediğin kazıkların bütünü”

Sağlam tarif!

Hepimiz kendimizi sanki marifetmiş gibi çok “TECRÜBELİ” sayarız. Halbuki ne boktan bir şeydir tecrübeli olmak. Kendimize göre vardır elbet bizde izleri hala duran yaralarımız. Zaten şu güzel günde bir şeyler yudumlayıp sıkıca sevdiğine sarılmak varken bunları oturmuş okuyorsan; sen de feleğin çemberinden geçmişsin demektir. Öyleyse hadi durma; sen de tak kendine bir madalya. Ne de olsa, kalmış geride onca savaş. Hem de bazen neden savaştığını bile anlamaksızın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir