List

GASM (Gemiadamları Sınav Merkezi) Piri Reis Üniversitesi’nden alındı. GMDSS sınavları ise İTÜ Denizcilik Fakültesi himayesinde yapılacak. Peki GASM da eskiden olduğu gibi İTÜ Denizcilik Fakültesi’ne mi geçecek?

Her ne kadar GMDSS sınavları İTÜ Denizcilik Fakültesi’nde yapılıyor olsa bile benim duyumlarım GASM’ın Yıldız Teknik Üniversitesi’ne geçeceği yönünde. Buna sebep olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’nde görevli bir kısım yöneticinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile olan yakınlığı gösteriliyor. Henüz Yıldız Teknik Üniversitesi’nin adını resmi olarak bir yerde göremedim ama duyumlarım gerçekleşir ve GASM, İTÜ Denizcilik Fakültesi’ne değil de Yıldız Teknik Üniversitesi’ne  geçerse neden alelacele böyle bir karar alındığını sorgulamak gerekecektir.

GMDSS sınavları yıllardır olduğu gibi Piri Reis Üniversitesi himayesindeki GASM’da gerçekleştirilebilir, ardından da Yıldız Teknik Üniversitesi’ne alınabilirdi. Neden geçici olarak İTÜ’ye alınıp sonra Yıldız’a geçilir bilemiyorum. Bakalım önümüzdeki günler bize neler gösterecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir