List

e-MarineEducation.com platformu olarak Galatasaray Üniversitesi Denizcilik Kulübü ile beraber Bilişim Denizcilikteki Rolü etkinliğini düzenlemek üzere anlaştık. Sempozyum, Türkiye’de yapılacak birçok ilki içerisinde barındırması nedeni ile oldukça değerliydi.

e-MarineEducation.com olarak gerekli sponsorluk görüşmelerini yaptık/anlaştık, katılımcı firmaları büyük ölçüde belirledik, planlarımızı hazırladık. Sonuç olarak üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyorum. Galatasaray Üniversitesi Denizcilik Kulübü’ndeki arkadaşlarımız da hocalarla görüştüler, dilekçeler yazdılar, toplantılar yaptılar. Onlar da üzerlerine düşeni fazlası ile yaptılar. Galatasaray Üniversitesi Meslek Yüksekokulu idarecileri de, organizasyon kendilerini ilgilendirmemesine rağmen ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiler; telefonlar açtılar, imzalar attılar. Ancak ilginç bir gelişme yaşandı. Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü’nden gelen yanıt, böyle büyük bir organizasyonun, öğrenciler tarafından altından kalkılabileceğine inanmadıkları, bu yüzden salon kullanımı konusunda izin vermeyecekleri yönündeydi. Rektörlük bu etkinliği yapmak istemeyebilir; bu gayet doğal ancak bu kadar açık bir şekilde öğrencilerine güvenmediğini söylemesi  talihsiz bir ifade.

e-MarineEducation.com olarak, bu organizasyondan çekilme kararı aldık ve bunu Galatasaray Üniversitesi Denizcilik Kulübü Başkanı’na telefonla bildirdim. Eğer isterlerse sempozyuma kulüp olarak devam edebileceklerini de söyledim. Kulüp başkanı, fikrin bana ait olduğunu ancak izin vermem halinde devam etmek istediğini söyledi. Sempozyum çalışmalarına devam edebileceklerini, bunun benim için bir sorun olmadığını tekrarladım.

Sonuç itibari ile e-MarineEducation.com olarak, marka değerimizi korumak adına bu organizasyonun düzenlenmesinde yer almayacağız. Galatasaray Üniversitesi Denizcilik Kulübü ise sempozyum ile ilgili çalışmalarına yüksek olasılıkla devam edecek.

e-MarineEducation.com olarak biz, planlarımız arasında bulunan diğer projelerimizi alternatif üniversitelerde hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başarılı olmak adına karşılaştığımız olumsuzluklardan etkilenmeyerek hırsla, istekle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Dünyanın en iyi basketbol oyuncularından birisi olan Michael Jordan‘a başarısının sırrı sorulduğunda ilginç bir yanıt vermiş. Demiş ki,

Kaçırdıklarımı atmayı öğrendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir