List

Az önce e-MarineEducation.com’da, Yabancı Dilde Lisans Eğitimi başlıklı yeni bir Köşe Yazısı yayınladım. İncelemek isteyenler aşağıda yer alan linke tıklayabilir.

Link: http://www.e-marineeducation.com/tr/yabanci-dilde-lisans-egitimi/

Yazıyı yayına almamla birlikte kapladı mı içimi bir şüphe. Gelebilecek yorumları, e-postaları ya da telefonları düşünüyorum. “Bizim üniversitede şu eğitim böyle“, “YÖK tarafından gerekli şartları biz şöyle sağladık“, “Benim hocam senin hocanı döver” vs.

Benim derdim x üniversite, y üniversite değil ki. Benim anlatmaya çalıştığım dünyada da tartışmaları süren ve hala kabul görmeyen ana dilden farklı bir dilin eğitim dili olarak seçilmesi. Dünyada bu konunun uzmanı yüzlerce profesör hala tartışırken şimdi kaç kişi bana eğitim dilinin İngilizce olmasının avantajlarından bahsedip fikirlerimin yanlış olduğunu, eğitim gördükleri kurumun niteliklerini, hocalarının mükemmeliyetini söyleyecek. İnsanlar farklı görüşlere sahip olabilirler, bu gayet doğal. Ben fikirlerine saygı duyuyorum ama dilerim köşe yazımı okuyanlar da farklı fikirlere saygı duymayı biliyorlardır.

e-MarineEducation.com’da, yayın teması olarak Denizcilik Eğitimi‘ni seçerek belki de hata yaptım. Herkes o kadar önyargılı yaklaşıyor ki sanıyorum ileride bu tercihimden ötürü pişmanlık duyacağım.

Yorumlar

  1. ycl22

    Maalesef ülkemde son yıllarda gözlemlediğimiz verilere göre her branjda kişiler işlerini severek yapsalarda yinede işleri ile küs durumdalar. Gerek iş sorunları gerek yöneticiler ile çatışmalar kişileri bezdirmiş durumda. Çözümler ne kadar basit görülsede kimse inadından veya yanılgısından dolayı geri adım atmıyor, kısacası ÖZÜR DİLERİM i bilmiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir